RİBONLAR

TR- WAX : Wax Ribon

Wax Ribon, TR-WAX standart etiket baskılarına uygun genel amaçlı bir ribondur. Normal Termal Transfer Kağıtlarda ve  Flat-Head yazıcılarda uyum sağlar. Ayrıca bazı sentetikler üzerinde baskı da mümkündür.TR-WAX barkod çubuklarında, çok küçük yazılarda, büyük karakterlerde ve logolarda mükemmel baskı kalitesi elde edilmesini sağlar. Baskı mürekkebi 69°C ye kadar dayanıklıdır. TR-WAX bütün TR ribonlarında olduğu gibi Anti-statik özelliğe sahiptir ve formülündeki özel yapısıyla kafayı koruyucu etkisi vardır.

 
________________________________________________________________  
TR- WRE : Wax Resin Ribon    

Wax Resin Ribon, TR-WRE çok yönlülüğü sayesinde birçok uygulamada kullanılabilir ; TR-WRE formülü vellum, kuşe kağıt ve bazı sentetikler gibi pek çok çeşit materyal üzerinde Flat-Head yazıcılarda baskı sağlar. TR-WRE, standart etiket baskısı yanı sıra özellikle güçlü mekanik dayanıklılık gerektiren baskılar için tasarlanmıştır. Birçok baskı malzemesi için uygun, üstün performans sağlayan genel amaçlı bir ribondur. TR-WRE, her tip barkodda, dikey ve yatay barkod çubuklarında, çok küçük yazılarda, büyük karakterlerde ve logolarda mükemmel baskı kalitesi sağlar. TR-WAX ‘la karşılaştırılırsa yağ, toz, gibi leke bırakan maddelere daha dayanıklıdır. Baskı mürekkebi 85°C`ye kadar dayanıklıdır. TR-WRE bütün TR ribonlarında olduğu gibi Anti-statik özelliğe sahiptir ve formülündeki özel yapısıyla kafayı koruyucu etkisi vardır.

 
________________________________________________________________  
TR- RES : Resin Ribon ( D110A )    

Resin Ribon, TR-RES sentetik kağıt ,pvc, gibi yüzeylere mükemmel baskı alınmasını sağlar. Bu baskı lekeye , yağa , kimyasallara , ışığa ,suya ,toza ,ısıya karşı diğer TR ribon çeşitlerinden daha dayanıklıdır.Flat kafalarda ,mekanik dayanıklılık gerektiren uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. TR-RES, her tip barkodda, çok küçük yazılarda, büyük karakterlerde ve logolarda mükemmel baskı kalitesi sağlar. Baskı mürekkebi 110°C`ye kadar dayanıklıdır. TR-RES bütün TR ribonlarında olduğu gibi Anti-statik özelliğe sahiptir ve formülündeki özel yapısıyla kafayı koruyucu etkisi vardır.

 
________________________________________________________________  
Kart Yazıcı Ribonları    
  • Zebra / Eltron ribonlar

·         Renkli

·         Siyah

·         Altın yaldız ve Gümüş yaldız

·         Kazınabilir kaplama ribonu

 
  • Evolis ribonlar

·         Renkli ( CMYK-O )

·         Siyah ( K )   

·         Siyah+Ovarley ( K-O )

 

 
  • Fargo ribonlar

·         Renkli ( CMYK-O )

·         Siyah  ( K )